Zastanawiasz się, jaki typ roweru będzie dla Ciebie odpowiedni?
Podpowiadamy jaki rower wybrać.
Sprawdź główne grupy rowerów i ich zastosowanie. Odwiedzając nasz sklep możesz liczyć na profesjonalne doradztwo poparte wieloletnim doświadczeniem.

1. Rowery górskie MTB

Rowery górskie polecane są dla osób jeżdżących przeważnie na polnych drogach, na wzniesieniach, preferujących rajdy i wycieczki leśne. Wyposażone w przerzutki, grubsze opony w wyraźnym bieżnikiem, często amortyzowane. Na rowerze typu MTB rowerzysta siedzi w pozycji pochylonej do przodu. U nas duży wybór rowerów górskich od najprostszych modeli do bogato wyposażonych.

2. Rowery miejskie

Przeznaczone są do poruszania się po asfalcie i utwardzonych drogach pozamiejskich. Rowerzysta siedzi na nich wygodnie, w pozycji wyprostowanej lub minimalnie pochylonej do przodu. Ich opony mają delikatniejszy bieżnik, aby łatwiej było poruszać się po utwardzonych drogach. Rower miejskie posiadają praktyczne akcesoria takie jak błotniki, bagażnik, oświetlenie przednie i tylne itp. Zwykle mają możliwość zamontowania koszyka na kierownicę oraz fotelika do przewożenia dzieci. Doskonałe jako środek transportu do pracy/szkoły, na działkę czy po zakupy.

3. Rowery trekkingowe (turystyczne) i crossowe

Łączą właściwości rowerów górskich, miejskich i szosowych. Najczęściej mają duże koła 28″ (większe koła to mniej „pedałowania”) oraz amortyzowany przedni widelec. Zwykle są wyposażone w większą liczbę biegów. Rower te są idealne na dłuższe i krótsze wycieczki rowerowe, sprawdzają się w różnych warunkach.

4. Rowery dziecięce 12”, 16”, 20”

Dla początkujących rowerzystów. W wielu wzorach i kolorach, zarówno typowo chłopięce lub dziewczęce jak i uniwersalne. Duży wybór – od modeli dla najmniejszych z bocznymi kółkami i podpórką do nauki jazdy, rowery klasyczne, poprzez rowerki z przerzutkami aż do podwójnie amortyzowanych.

5. Rowery komunijne 24” i 26”

Rower to doskonały prezent komunijny – wręczając dziecku rower zapewniasz atrakcyjny i zdrowy sposób na spędzanie wolnego czasu. Do wyboru różne typy rowerów: górskie (uniwersalne dla obu płci, na każdy teren) i miejskie (wygodne i praktyczne). Najpopularniejsze rozmiary rowerów komunijnych to rowery na kołach 24” i na kołach 26” – pierwsze przeznaczone dla dzieci niższych, nie wprawionych w jeździe, drugie posłużą dziecku duży czas ze względu na „dorosły” rozmiar koła, a niższa rama zapewni komfort jazdy. Rowery w wielu wzorach i kolorach, z różnorodnym wyposażeniem, w różnych przedziałach cenowych – każdy znajdzie coś dla siebie.

6. Rowery Retro i „składaki”

Rowery dla osób ceniących klasykę i prostotę. Bez zbędnych mechanizmów i nadmiaru akcesoriów, wymarzone dla seniorów.

Sklep Rowerowy / Serwis Rowerów i Nart "Fajne Rowery" Kupiec Gorzowski
pon.- sob. 10.00 - 18.00                    tel. 887029302